Blog

תכנית התחדשות עירונית כתפקיד מכריע בהבטחת ערים מפותחות וקהילתיות בישראל

מעבר לפתרון אתגרי העיור התחדשות עירונית מספקת יתרונות משמעותיים בתחום הקיימות והקהילתיות.

תכנית התחדשות עירונית היא היבט מהותי בתכנון עירוני. ישראל עמדה בחזית הטמעת פתרונות חדשניים להתחדשות עירונית. מאמצי ההתחדשות העירונית של המדינה מכוונים להתמודד עם אתגרי העיור, כמו צפיפות, עומסי תנועה ומשכני דיור לקויים.
הממשלה דחפה לקידום התכנית לטובת שדרוג פני העיר.
אחת היוזמות המרכזיות שנוקטת ממשלת ישראל היא "תמ"א 38", תכנית הקובעת קווים מנחים להתחדשות עירונית במדינה. תכנית זו שמה דגש על שיקום מבנים ישנים ופיתוח שטחים ציבוריים בכדי לקדם קהילתיות. בדומה למה שחברתנו רותם שני הובילה בפרויקט הגדוד העברי, רעננה יצרנו שטח ציבורי, קהילתי פתוח המעודד פעילויות וקהילתיות לדיירים בפרויקט.

מתחם המשלב עמדות עבודה שיתופיות וגינה קהילתית - פרויקט WE R רעננה, רותם שני חברת יזמות נדל"ן מובילה בהתחדשות עירונית

מתחם המשלב עמדות עבודה שיתופיות וגינה קהילתית – פרויקט WE R רעננה

היבט משמעותי נוסף במאמצי ההתחדשות העירונית בישראל הוא קידום פיתוח עירוב שימושים. גישה זו משלבת אזורי מגורים, מסחר ותעשייה באותה סביבה, מעודדת הליכה ומפחיתה את התלות בכלי רכב אישיים. וכתוצאה מכך, להוביל להפחתת עומסי התנועה, שיפור איכות החיים של התושבים וצמיחה כלכלית. בדומה למה שחברתנו רותם שני מתכננת בפרויקט מתחם עירוב שימושים ייחודי בהרצליה – "קריית שחקים"- המשלב מגורים, מסחר ותעסוקה בסמוך למחלף שבעת הכוכבים בהרצליה.
קרית שחקים בהרצליה מספקת הצצה לעתיד האורבני בישראל, כפי שהיינו רוצים לראות אותו. עם השלמתה, הקריה תהווה בית, לאלפי תושבים ועשרות אלפי מבקרים שיגיעו אליה מידי יום לעבודה, לפנאי, לקניות ולבילוי.

פרויקט קריית שחקים הרצליה - רותם שני חברת יזמות נדל"ן מובילה

מתחם עירוב שימושים – קריית שחקים הרצליה

פרויקט קריית שחקים הרצליה - רותם שני יזמות והשקעות חברה מובילה בהתחדשות עירונית

מתחם עירוב שימושים – קריית שחקים הרצליה

אחת הדוגמאות הבולטות להתחדשות עירונית בישראל היא חידוש שכונת שרונה בתל אביב. האזור הפך מאזור תעשייה מוזנח למתחם עירוב שימושים תוסס הכולל מבני מגורים, משרדים, חנויות ושטחים ציבוריים. פרויקט ההתחדשות לא רק החייה את השכונה אלא גם שימר את המורשת ההיסטורית שלה, והפך אותה למקום פופולרי לחיות, לעבוד ולבקר בו.

לסיכום, להתחדשות עירונית יש תפקיד מכריע בהבטחת ערים מפותחות, קהילתיות ובנות – קיימא בישראל. הגישות החדשנות והמחויבות של המדינה להחייאת עריה משמשות השראה לאומות אחרות המתמודדות עם אתגרי עיור דומים. עם המשך ההשקעות בהתחדשות עירונית, ישראל עומדת להפוך למובילה בפיתוח עירוני בר-קיימא.
אנו ברותם שני עוסקים רבות בנושא התחדשות עירונית ומבינים את החשיבות הגלומה בתכניות השונות בה. מגוון פרויקטים מושקעים במאמצים רבים של מחלקות התכנון, ההנדסה והפיתוח שלנו.

 

 

השאירו פרטים לקבלת מידע אודות פרויקטים בשיווק

אולי יעניין אותך גם

img-10
קהילתיות, טבע וחינוך הם המאפיינים הבולטים של העיר. חווית המגורים בבית שמש היא שילוב ייחודי של מגורים פרבריים וקהילתיים יחד עם קרבה לערים מרכזיות, חברתנו זיהתה את הפוטנציאל הרב שיש לעיר להציע ובחרה להקים מתחם מגורים מודרני עם תכנון ופיתוח סביבתי חסר פשרות.

© כל הזכויות שמורות
לרותם שני יזמות והשקעות בלבד

כל ההדמיות הינן להתרשמות בלבד ולא תחייבנה את החברה. החברה מחויבת אך ורק לתכניות המצורפות להסכמי המכר.
כל המידע המופיע באתר, לרבות אך לא רק: סרטונים, הדמיות, תכניות, עיצוב פנים וחוץ, אביזרים, פרטים ריצוף וחיפוי, מידות פתחים (לרבות גודל ומיקום), פיתוח סביבתי, ייעודי מקרקעין, ריהוט, וכיו"ב,
אינו מהווה הצעה ו/או התחייבות מצד החברה ומופיע לצורך המחשה והתרשמות בלבד. בעת השארת פרטים בטופס התקשרות הינך מאשר פנייה טלפונית וכן SMS בנושא פנייתך.
יחידות דיור בתכנון, בביצוע ובשיווק – כולל יחידות דיור בחברת הבת "רותם שני אלה" נכון לתאריך 12/22 לאחר בחירת נציגות ובמו"מ משפטי.   טל"ח.

כל ההדמיות הינן להתרשמות בלבד ולא תחייבנה את החברה. החברה מחויבת אך ורק לתכניות המצורפות להסכמי המכר. כל המידע המופיע באתר, לרבות אך לא רק: סרטונים, הדמיות, תכניות, עיצוב פנים וחוץ, אביזרים, פרטים ריצוף וחיפוי, מידות פתחים (לרבות גודל ומיקום), פיתוח סביבתי, ייעודי מקרקעין, ריהוט, וכיו"ב, אינו מהווה הצעה ו/או התחייבות מצד החברה ומופיע לצורך המחשה והתרשמות בלבד. בעת השארת פרטים בטופס התקשרות הינך מאשר פנייה טלפונית וכן SMS בנושא פנייתך. יחידות דיור בתכנון, בביצוע ובשיווק – כולל יחידות דיור בחברת הבת "רותם שני אלה" נכון לתאריך 12/22 לאחר בחירת נציגות ובמו"מ משפטי.   טל"ח.


© כל הזכויות שמורות לחברת רותם שני יזמות והשקעות בלבד