Blog

10 השאלות שחשוב לענות עליהן בדרך לבחירת יזם התחדשות עירונית

רותם שני | רותם שני

שוקלים לצאת למסע שיוביל בקיצו לבית חדש בכתובת האהובה? הנה עשר שאלות ששווה לענות עליהן לפי היציאה לדרך:

1. מי השותפים שלכם?
יזם התחדשות עירונית שבו תבחרו הוא השותף שלכם, בעלי הדירות. הוא זה שיוביל את התהליך משלב התארגנות הדיירים ועד לאכלוס הבית החדש. וודאו כי זם התחדשות עירונית מתייחס אליכם כשותפים שווים לתהליך, ומנהל איתכם שיח הוגן, פתוח וכן כבר בשלבים הראשונים.
2. הטוב היזם בעיניך?
מרבית היזמים להתחדשות עירונית הבולטים בתחום יכולים להציג בפניכם פרויקטים בכל שלבי התכנון, הביצוע והאכלוס. וודאו כי הם מציגים בפניכם לא רק את הפרויקטים, אלא מאפשרים לכם לבקר בהם, לשוחח עם בעלי הדירות ולשמוע ממקור ראשון על התהליך והתוצאה.
3. האם אתם יכולים לישון בשקט?
פרויקט בהתחדשות עירונית ארוך ומורכב, והבטחון שלכם ביזם, בתהליך ובבית שתקבלו אחר כך מהווה נושא מכריע. לכן, חשוב מאוד שתוודאו כי היזם שתבחרו מעניק לכם מעטפת מלאה של בטחונות וערבויות שמבטיחות לכם הן את הדרך והן את התוצאה.
4. היכן התכנון והמציאות נפגשים?
תכנון הפרויקט והתאמתו למדיניות התכנונית של העיר בה הוא נמצא מהווה נקודה קריטית בתהליך. לכן, חשוב שאתם הדיירים תדעו שהתכנון שהיזם מציג לכם אכן תואם את המציאות התכנונית באזור, ושהוא נהנה מניסיון וקשרים ברשויות התכנון.

ישיבת תכנון - משרדי רותם שני

5. עם מי אתם מדברים?
היכולת שלכם להרים טלפון או לשלוח מייל לצוות שמטפל בפרויקט שלכם היא קריטית. לכן וודאו כי השיח שלכם מתנהל ישירות עם מנהלי ועובדי החברה וכי תוכלו לקבל תשובות על השאלות שלכם מהאנשים המוסמכים לכך.
6. מה אתם מקבלים?
התמורות לפרויקט חשובות מאין כמותם לדיירים וכוללות את התמורות לדירה שלכם, לבניין ולסביבת המגורים שלכם. וודאו כי היזם מעניק לכם תשובות שקופות ומדויקות לכל אחת מהסוגיות האלה, המגובות בתכנון בשלב הראשון ובחוזה התקשרות אותו הוא מציג לכם.
7. מהם שלבי התהליך?
יזמים מנוסים ומקצועניים יכולים להציג בפניכם את שלבי התהליך ולציין לכל אחד מהם טווח זמנים ריאלי, המבוסס על הניסיון שלהם בפרויקטים דומים. כדאי לכם, בעלי הדירות, לדעת מהם כדי שתוכלו לתאם ציפיות ולדעת לקראת מה אתם הולכים.

הליך הבניה - פרויקט רותם שני RESORT, נתניה

8. איפה תגורו?
היזם מחוייב לממן את השכירות לדירה החלופית במהלך ביצוע הפרויקט, ואת עלויות המעבר. כאשר מדובר בקשישים ובבעלי מוגבלויות, הוא מחויב לסייע במציאת פתרון מגורים מתאים לתקופה זו. שוחחו עם בעלי דירות שנמצאים בשלבים מתקדמים של התהליך, כדי ללמוד על היכולת והנכונות של היזם לסייע לכם להתמודד עם המעבר מהדירה ואליה.
9. האם יש הזדמנות נוספת?
חלק מבעלי הדירות מבקשים לנצל את הפרויקט ולרכוש דירה גדולה יותר, לרכוש דירה נוספת לבן או בת משפחה, או למכור דירה גדולה ולקנות שתיים קטנות. שאלו את היזם האם הוא נכון לאפשר לכם את כל אלה, ומה ההטבות שהוא יעניק לכם במקרים אלה.
10. מתי חוזרים הביתה?
נקודת השיא של פרויקטים בהתחדשות עירונית היא ללא ספק החזרה הביתה, וקבלת המפתחות לדירה החדשה. אמנם מדובר בדרך ארוכה, אבל יהיה קל יותר לצאת אליה, אם היזם יעניק לכם תמונה מלאה ומדויקת של הפרויקט החדש, הדירות, התמורה וכמובן, יבנה ויעדכן לוחות זמנים לחזרה.

לסיכום

המסע לעבר התחדשות עירונית יכול להתבצע בצורה הטובה ביותר כשיש לכם את התשובות לכל השאלות שעומדות בפניכם לפני תחילת הדרך. ברותם שני אנו דוגלים בשקיפות, אמינות ויצירת מרחבי מגורים בעלי תכנון פורץ דרך כשמדובר בהליך משותף לעבר הבית החדש שלכם.

 

לעמוד הפרוייקטים של רותם שני לחץ כאן
לחדשות הנדל”ן לחץ כאן
לפרטים אודות התחדשות עירונית לחץ כאן

© כל הזכויות שמורות
לרותם שני יזמות והשקעות בלבד

כל ההדמיות הינן להתרשמות בלבד ולא תחייבנה את החברה. החברה מחויבת אך ורק לתכניות המצורפות להסכמי המכר.
כל המידע המופיע באתר, לרבות אך לא רק: סרטונים, הדמיות, תכניות, עיצוב פנים וחוץ, אביזרים, פרטים ריצוף וחיפוי, מידות פתחים (לרבות גודל ומיקום), פיתוח סביבתי, ייעודי מקרקעין, ריהוט, וכיו”ב,
אינו מהווה הצעה ו/או התחייבות מצד החברה ומופיע לצורך המחשה והתרשמות בלבד. בעת השארת פרטים בטופס התקשרות הינך מאשר פנייה טלפונית וכן SMS בנושא פנייתך.
יחידות דיור בתכנון, בביצוע ובשיווק – כולל יחידות דיור בחברת הבת “רותם שני אלה” נכון לתאריך 12/22 לאחר בחירת נציגות ובמו”מ משפטי.   טל”ח.

כל ההדמיות הינן להתרשמות בלבד ולא תחייבנה את החברה. החברה מחויבת אך ורק לתכניות המצורפות להסכמי המכר. כל המידע המופיע באתר, לרבות אך לא רק: סרטונים, הדמיות, תכניות, עיצוב פנים וחוץ, אביזרים, פרטים ריצוף וחיפוי, מידות פתחים (לרבות גודל ומיקום), פיתוח סביבתי, ייעודי מקרקעין, ריהוט, וכיו”ב, אינו מהווה הצעה ו/או התחייבות מצד החברה ומופיע לצורך המחשה והתרשמות בלבד. בעת השארת פרטים בטופס התקשרות הינך מאשר פנייה טלפונית וכן SMS בנושא פנייתך. יחידות דיור בתכנון, בביצוע ובשיווק – כולל יחידות דיור בחברת הבת “רותם שני אלה” נכון לתאריך 12/22 לאחר בחירת נציגות ובמו”מ משפטי.   טל”ח.


© כל הזכויות שמורות לחברת רותם שני יזמות והשקעות בלבד

מועדון הלקוחות של קבוצת רותם שני, מעניק לכם גישה מוקדמת למבצעי פריסייל ומחירים חד פעמיים לרכישת דירה, הטבות בלעדיות במגוון בתי עסק והנחות שוות ממתינות רק לכם.

לקבלת ההטבות השאירו פרטים