Blog

לשלוט בטמפרטורה, באווירה ובעיצוב בחלל הבית ברגע – וילונות לבית

תהליך שחשוב לעשות עוד בטרם לכניסתכם לבית החדש – בחירת הוילונות

תפור וילונות | רותם שני

img-2

וילונות הם הרבה יותר מפריט עיצובי משמעותי בחלל,יש להם חשיבות רבה והשפעה על החלל. לווילונות ולפתרונות ההצללה השונים יש גם השפעה על שמירת הקור בתוך בחלל (בקיץ) ומניעת חדירה שלו אל תוך החלל (בחורף). מעבר לשמירה על נוחות דיירי הבית הם גם חוסכים באנרגיה.

כאשר מעצבים חלל יש לעשות זאת נכון, להתייחס להיבטים השונים שאנו נרצה שיתקיימו בחלל מבחינת אווירה, טמפרטורה, עיצוב והרמוניה באותו החלל.
לצורך כך, נשלב בתכנון המקדים את הוולן -איש הווילונות הוא בעל יכולות לתכנון נכון, תכנון המותאם למפנה של החלונות, בשימוש בבדים נכונים אשר להם יש משמעויות רבות גם עיצוביות וגם פרקטיות והבנה נכונה של הצרכים של דיירי הבית. שילוב של כל אלה יביא לפתרון אופטימלי אשר ישרת את הצרכים לתקופה ארוכה.

בנוסף ישנם פתרונות הצללה נוספים שנותנים מענה לבידוד וילונות גלילה- כוללים ציפוי כלפי חוץ אשר מסייעים להחזרת קרני השמש ומניעת חדירת החום לחלל.
וילונות דואט- אשר מורכבים משתי שכבות בד הבנויים בצורת חלת דבש דבר המעניק להם נפח התורם לבידוד תרמי (ובנוסף גם אקוסטי) ומניעת התחממות החדר.

img-3

צילום: אמיר פלג, וילונות - תפור וילונות.

בחירת הווילונות יכולה להשפיע על הטמפרטורה בבית באופן משמעותי, הנה כמה דרכים:

  • בידוד חום: הווילונות משמשים כמסננים לקרני השמש החמים ומונעים חום ואור ובכך מצמצמים חימום יתר בבית.
  • שמירה על חום: בימי חורף קרים הווילונות יכולים למנוע את הפיזור המהיר של חום החדר דרך החלונות ושומרים על החמימות הביתית.
  • הפחתת עלויות קירור וחימום הבית: בבתים אשר משתמשים בהם במערכות קירור וחימום אוטומטיות, הווילונות יכולות לשפר את יעילות המערכות ולהפחית את הצורך בצריכת חשמל. כאשר הווילונות סגורים בימי חורף, הם יכולים למנוע את יציאת החום הפנימי הנוצר על ידי מערכות החימום. בקיץ, הם יכולים למנוע חימום יתר מקרני השמש החמים.

ווילונות קיץ:
ווילונות חשמליים עם יכולת חשיפה חלקית או מלאה של החלון יכולים להקל על כניסת אור ואוויר בקיץ.
ישנם דגמים המסוגלים לחשוב את השקפה על פי רמת השמש והטמפרטורה.
ווילונות בד קל עשויים מבד קל ונושם יכולים להקל על האוורור בחדר ולמנוע התחממות ביום חם.

ווילונות חורף:
ווילונות חימום ווילונות שמכילים שכבת חימום יכולים לשמש כמסך אור ולשמור על חום בחדר בחורף. ישנם דגמים חשמליים שניתן לקבוע את פעילותם ולהתחיל ולכבות בזמנים ספציפיים.
ווילונות מסיבים ווילונות אלו בדרך כלל יהיו ארוכים ועבים ויהיו יעילים להגנה מפני קור ורוחות בחורף.
ווילונות עמידים ווילונות עמידים במים הם וילונות חזקים ויעילים בדרגות שונות לגשם, שלג ועוד ומעולים גם נגד לחות.

img-4

צילום: אסף ברנר, עיצוב דפנה קראוס, וילונות- תפור וילונות.

בכל זאת, יש להתחשב בסוגי הוילונות בהתאמה למזג האקלימי באזור –לא כל וילון יתאים לכל מזג אוויר, להתחשב בגורמים נוספים בזמן בניית הבית וכמובן הצרכים של דיירי הבית.
המחשבה על עטיפת הבית בטקסטיל היא מחשבה חשובה שתשפיע על אווירת הבית ועיצוב הבית.

ברותם שני, הדירות שלנו מתוכננות על ידי מיטב האדריכלים והמעצבים להענקת סביבה מלאה ואופטימלית. אנו מתכננים דירות מותאמות עם פתחי אור שונים ודואגים שיהיה לשוהים בחלל נעים ומזמין. רצוי לעטוף את הבית בטקסטיל ראוי ומדויק לקבלת תחושה מיטבית.

להצטרפות למועדון הלקוחות LIFE ולהטבות נוספות לחצו כאן

תפור ווילונות ניר שלנגר

תפור וילונות מגשימים חלומות מבדים, עם בדים איכותיים, עשיה מקצועית ואהבת העשייה – וכעת בהטבה בלעדית לחברי מועדון רותם שני 15% הנחה!

© כל הזכויות שמורות
לרותם שני יזמות והשקעות בלבד

כל ההדמיות הינן להתרשמות בלבד ולא תחייבנה את החברה. החברה מחויבת אך ורק לתכניות המצורפות להסכמי המכר.
כל המידע המופיע באתר, לרבות אך לא רק: סרטונים, הדמיות, תכניות, עיצוב פנים וחוץ, אביזרים, פרטים ריצוף וחיפוי, מידות פתחים (לרבות גודל ומיקום), פיתוח סביבתי, ייעודי מקרקעין, ריהוט, וכיו”ב,
אינו מהווה הצעה ו/או התחייבות מצד החברה ומופיע לצורך המחשה והתרשמות בלבד. בעת השארת פרטים בטופס התקשרות הינך מאשר פנייה טלפונית וכן SMS בנושא פנייתך.
יחידות דיור בתכנון, בביצוע ובשיווק – כולל יחידות דיור בחברת הבת “רותם שני אלה” נכון לתאריך 12/22 לאחר בחירת נציגות ובמו”מ משפטי.   טל”ח.

כל ההדמיות הינן להתרשמות בלבד ולא תחייבנה את החברה. החברה מחויבת אך ורק לתכניות המצורפות להסכמי המכר. כל המידע המופיע באתר, לרבות אך לא רק: סרטונים, הדמיות, תכניות, עיצוב פנים וחוץ, אביזרים, פרטים ריצוף וחיפוי, מידות פתחים (לרבות גודל ומיקום), פיתוח סביבתי, ייעודי מקרקעין, ריהוט, וכיו”ב, אינו מהווה הצעה ו/או התחייבות מצד החברה ומופיע לצורך המחשה והתרשמות בלבד. בעת השארת פרטים בטופס התקשרות הינך מאשר פנייה טלפונית וכן SMS בנושא פנייתך. יחידות דיור בתכנון, בביצוע ובשיווק – כולל יחידות דיור בחברת הבת “רותם שני אלה” נכון לתאריך 12/22 לאחר בחירת נציגות ובמו”מ משפטי.   טל”ח.


© כל הזכויות שמורות לחברת רותם שני יזמות והשקעות בלבד

img-10

מועדון הלקוחות של קבוצת רותם שני, מעניק לכם גישה מוקדמת למבצעי פריסייל ומחירים חד פעמיים לרכישת דירה, הטבות בלעדיות במגוון בתי עסק והנחות שוות ממתינות רק לכם.

לקבלת ההטבות השאירו פרטים